MWG Orienteering TrophySun 10/6/2013 5:32 PM
Resultscreated by OE2003 © Stephan Krämer 2007

   Pl Name                      YB Club                         Time   Diff. 



H10  (3)       1.1 km  65 m   13 C         

    1 Rodrigo Fagundes          04 [073] CMo Funchal           16:48    0:00 
    2 Afonso Camacho            04 [000] Individual POR        18:54    2:06 
    3 João Vieira               03 [062] CA Madeira            35:58   19:10 



D10  (5)       1.1 km  65 m   13 C         

    1 Isaura Pestana            02 [139] GDE                   18:53    0:00 
    2 Inês Perdigão             05 [073] CMo Funchal           21:12    2:19 
    3 Clara Henriques           02 [139] GDE                   23:08    4:15 
    4 Catarina Vieira           06 [062] CA Madeira            29:45   10:52 
      Inês Silva                04 [139] GDE                      mp         



H12  (2)       1.1 km  65 m   13 C         

    1 Afonso Fernandes          01 [137] LCM                   13:22    0:00 
    2 Filipe Jesus              01 [062] CA Madeira            15:53    2:31 



H14  (4)       2.1 km  100 m   20 C        

    1 Rúben Vieira              00 [139] GDE                   51:48    0:00 
    2 Luís Rosário              00 [062] CA Madeira            54:44    2:56 
    3 Rui Barros                   [139] GDE                   59:47    7:59 
      Alexandre Telo            99 [073] CMo Funchal             dns         



D14  (7)       2.1 km  100 m   20 C        

    1 Ana Rodrigues             00 [139] GDE                   55:19    0:00 
    2 Margarida Medeiros        00 [139] GDE                   57:48    2:29 
    3 Milene Camacho            00 [139] GDE                   58:21    3:02 
    4 Vanda Rodrigues           00 [139] GDE                 1:05:35   10:16 
      Maria Soares              00 [062] CA Madeira              dns         
      Soraia Rodrigues          00 [139] GDE                     dns         
      Isabel Ornelas            00 [139] GDE                     dns         



H16  (9)       2.1 km  100 m   20 C        

    1 Filipe Fernandes          97 [137] LCM                   28:41    0:00 
    2 Afonso Silva              97 [139] GDE                   30:08    1:27 
    3 Diogo Melim               98 [062] CA Madeira            32:06    3:25 
    4 Pedro Rocha               97 [039] CP Telecom            40:46   12:05 
    5 Miguel Pupo                  [039] CP Telecom          1:34:08 1:05:27 
      João Pestana              98 [062] CA Madeira               mp         
      Diogo Costa               98 [062] CA Madeira              dns         
      Eduardo Silva             98 [139] GDE                     dns         
      Bernardo Fernandes        97 [139] GDE                     dns         



H18  (2)       2.2 km  90 m   19 C         

    1 Pedro Freitas                [139] GDE                   54:13    0:00 
    2 Paulo Ornelas                [139] GDE                   55:41    1:28 



D18  (1)       1.9 km  90 m   19 C         

    1 Catarina Henriques        96 [073] CMo Funchal           51:08    0:00 



HE  (7)        3.0 km  160 m   25 C        

    1 Nelson Baroca             80 [062] CA Madeira            27:29    0:00 
    2 Xavier Vieira             69 [062] CA Madeira            28:44    1:15 
    3 João Gomes                78 [062] CA Madeira            31:58    4:29 
    4 Emanuel Costa             77 [062] CA Madeira            35:25    7:56 
    5 Sidónio Jesus             78 [062] CA Madeira            36:22    8:53 
    6 Nuno Camara                  [073] CMo Funchal           46:04   18:35 
      José Henriques            84 [062] CA Madeira               mp         



DE  (8)        2.6 km  155 m   22 C        

    1 Paula Rodrigues           67 [073] CMo Funchal           48:54    0:00 
    2 Débora Silva              89 [073] CMo Funchal           49:25    0:31 
    3 Elisabete Alvees             [062] CA Madeira            51:37    2:43 
    4 Marta Nunes               78 [062] CA Madeira            56:39    7:45 
    5 Donita Barradas           79 [073] CMo Funchal           59:13   10:19 
    6 Susana Graça              76 [062] CA Madeira          1:01:38   12:44 
    7 Rubina Rocha              81 [073] CMo Funchal         1:11:17   22:23 
      Ana Gouveia               80 [062] CA Madeira              dns         



H21A  (11)     2.1 km  130 m   20 C        

    1 Marco Vieira              78 [073] CMo Funchal           24:18    0:00 
    2 Sérgio Lopes                 [073] CMo Funchal           26:14    1:56 
    3 Rubim Gonçalves           81 [158] ACDJS                 28:41    4:23 
    4 Ruben Serrão              83 [000] Individual POR        31:48    7:30 
    5 Pedro Damião              79 [062] CA Madeira            33:18    9:00 
    6 Vitor Santos              87 [137] LCM                   42:11   17:53 
    7 Dinarte Jesus             83 [073] CMo Funchal           44:59   20:41 
    8 Luís Gomes                76 [039] CP Telecom            52:36   28:18 
    9 Jorge Pestana                [139] GDE                 1:04:16   39:58 
      Luciano Abreu             88 [158] ACDJS                    mp         
      Pedro Alves               83 [062] CA Madeira              dns         



D21A  (1)      2.1 km  130 m   20 C        

    1 Ilda Henriques            89 [073] CMo Funchal         1:00:29    0:00 



H35  (9)       3.0 km  160 m   25 C        

    1 Duarte Andrade            70 [073] CMo Funchal           29:07    0:00 
    2 Miguel Noia               73 [137] LCM                   35:19    6:12 
    3 Vítor Sousa               74 [073] CMo Funchal           35:48    6:41 
    4 Frederico Jesus           72 [062] CA Madeira            40:53   11:46 
    5 António Ramos             74 [158] ACDJS                 43:44   14:37 
    6 Dinis Ferreira            76 [062] CA Madeira            48:10   19:03 
    7 Francisco Jesus           70 [062] CA Madeira            56:37   27:30 
      João Pedro                70 [137] LCM                      mp         
      Emanuel Barreto           66 [137] LCM                     dns         



D35  (7)       2.2 km  90 m   19 C         

    1 NI Perdigão               72 [073] CMo Funchal           34:53    0:00 
    2 Inês Fernandes            72 [137] LCM                   37:51    2:58 
    3 Maria Fagundes            72 [073] CMo Funchal           40:55    6:02 
    4 Sónia Silva               75 [139] GDE                   42:33    7:40 
    5 Paula Santos              76 [062] CA Madeira            47:44   12:51 
    6 Henriqueta Costa          76 [062] CA Madeira          1:08:17   33:24 
      Ana Abreu                 65 [039] CP Telecom               mp         



H45  (1)       2.6 km  155 m   22 C        

    1 José Albuquerque          68 [062] CA Madeira            41:15    0:00 



D45  (2)       2.2 km  90 m   19 C         

    1 Eugenia Azevedo           65 [039] CP Telecom            47:17    0:00 
      Susana Silva              62 [062] CA Madeira              dns         



H50  (9)       2.6 km  155 m   22 C        

    1 Justino Nobrega           55 [073] CMo Funchal           47:51    0:00 
    2 José Nunes                61 [062] CA Madeira            49:55    2:04 
    3 Emanuel Abreu             61 [039] CP Telecom            50:25    2:34 
    4 José Rosário              59 [062] CA Madeira            55:40    7:49 
    5 Carlos Silva              62 [062] CA Madeira            57:39    9:48 
    6 Joao Pupo                    [039] CP Telecom          1:05:08   17:17 
    7 António Amador            58 [073] CMo Funchal         1:10:39   22:48 
      Francisco Azevedo         63 [062] CA Madeira               mp         
      João Soares               62 [062] CA Madeira              dns         



Fácil Curto  ( 1.4 km  60 m   16 C         

    1 Claudia Andrade           86 [000] Individual POR        25:20    0:00 
    2 Rodrigo Abreu                [000] Individual POR        25:46    0:26 
    3 Aida/ Rosarinho Pupo         [039] CP Telecom            28:46    3:26 
    4 Maria Silva/ António Ca      [062] CA Madeira            29:15    3:55 
    5 Rui Martins/ Tiago Mart      [073] CMo Funchal           34:27    9:07 
    6 Rita Silva                   [139] GDE                   59:00   33:40 



Fácil Longo  ( 1.9 km  90 m   19 C         

    1 Marina Simplicio             [000] Individual POR        27:08    0:00 
    2 Fernando Pacheco          72 [062] CA Madeira            27:16    0:08 
    3 Vanessa Andrade              [000] Individual POR        28:03    0:55 
    4 Marcio Gouveia               [137] LCM                   29:38    2:30 
    5 Magda Lopes/ Aldónio Be      [073] CMo Funchal           29:49    2:41 
    6 Inácio Silva/ Rosélia C      [000] Individual POR        34:40    7:32 
    7 José Pinheiro             77 [000] Individual POR        37:09   10:01 
    8 Mariana Santos/ Sandra       [062] CA Madeira            37:41   10:33 
    9 Joao Pedro/ Severino Ol      [000] Individual POR        52:47   25:39 
   10 Otília Henriques          62 [073] CMo Funchal           55:54   28:46 
   11 Samuel/ Alexandra Olive      [000] Individual POR        59:05   31:57 
   12 Edilma Mendonça              [000] Individual POR      1:07:06   39:58 
   13 Ana Luis                     [000] Individual POR      1:08:54   41:46 
      Maria Rocha               61 [039] CP Telecom               mp         
      Maria Pinheiro               [000] Individual POR           mp